Predaj a nákup drahých kovov

Vieme pre Vás zabezpečiť predaj investičného fyzického vzácneho kovu a to v tehličkách a minciach, pre investorov s financiami (možnosť A):

Nakupujte pohodlne cez náš E-shop Zlatetehlicky.sk

Alebo vieme pre Vás zabezpečiť predaj investičného fyzického zlata v minciach, 1 uncovú zlatú mincu Wiener Philharmoniker, pre investorov s postupným splácaním (možnosť B) od 50€/mesačne, a to cez https://www.goldenoaktrust.sk/?affiliate=100022

Pre koho je investovanie do drahých kovov?

Investovanie do drahých kovov vo fyzickej forme je pre všetkých, ktorí si chcú aspoň čiastočne zabezpečiť svoj majetok pred infláciou, hyperinfláciou, pádom meny (EURa), a taktiež pre všetkých, ktorí chcú mať lepší dôchodok. No a samozrejme aj pre tých, ktorí chcú mať v strednodobom horizonte (3-10 rokov) lepšie zhodnotenie, ako im v súčasnosti ponúkajú banky so svojimi produktami.

Aké výhody prináša investícia do fyzického zlata a striebra oproti iným formám investície?

Drahé kovy vo fyzickej podobe Vám nikto nevezme a ani nemáte o ne ako prísť. Toto je tá najväčšia výhoda a minulosť to už veľa krát dokázala. Jednoducho povedané, najväčšia výhoda mať investičné zlato, striebro, prípadne platinu je istota, že o danú investíciu nemôžete prísť a jedinou neznámou je čas, kedy bude predajná cena pre investora natoľko zaujímavá, aby sa investícia oplatila odpredať. Netreba zabúdať, že peniaze v bankách sú väčšinou len čísla v počítačoch a peniaze v peňaženkách len papieriky, ktoré nie sú ničím kryté.

Prečo veríme zlatu?
Všetko nahráva zlatu, aby sa zopakoval rast z roku 2008. Všetky banky sveta stimulujú ekonomiky obrovskými balíkmi natlačených peňazí. Toto tlačenie prispeje ešte k väčšiemu znehodnoteniu peňazí.

Vyberte si zlatú budúcnosť. Prečo investovať do zlata?

Zlato má výnimočné vlastnosti

Zlato je extrémne tvárny, nehrdzavejúci kov, ktorý sa ako vodič elektrickej energie vyznačuje výbornými vlastnosťami. S bodom tavenia na úrovni 1 063 stupňov Celzia a s vysokou odolnosťou voči zásadám aj kyselinám je takmer nezničiteľný.

Historicky sa vyťažilo viac ako 186 000 ton zlata. Aby sme si to vedeli lepšie predstaviť, predstavme si celkový objem vyťaženého zlata ako kocku so stranou dlhou 21 metrov a s objemom asi 8 800 kubických metrov čistého zlata.

Zlato vlastnia aj jednotlivé štáty. Centrálne banky vlastnia asi 30 000 ton. Viac ako 80 000 ton bolo premenených na zlaté šperky, ďalších 18 000 sa využilo v umení, 25 000 ton je v súkromnom vlastníctve ako investičné zlato vo forme zliatkov a mincí.

Aktuálne pripadá na každého obyvateľa Zeme 24,3 gramu zlata. Ak sa bude zlato aj naďalej ťažiť doterajším tempom, priemerne 2700 ton ročne, za menej ako dve desaťročia sa vyťaží z pôdy aj jeho posledná unca (31,1 g).

Zapamätajte si!

 • zlato je cenný kov, ktorého je obmezené množstvo,
 • využíva sa pri výrobe elektroniky a na výrobu šperkov,
 • vlastnia ho bohatí od staroveku až po súčasnosť,
 • je rešpektované ako cenina naprieč krajinami aj časom.

Zlato si udržiava hodnotu v čase, peniaze nie.

Na rozdiel od peňazí, ktoré tlačia národné banky, nové zlato nie je možné vyrobiť.

Zlata sa za posledné roky ťaží menej ako v minulosti, dopyt po ňom však dramaticky rastie, čo spôsobuje zvýšený dopyt krajín ako Čína a India. Dopyt Číny narástol v roku 2017 v porovnaní s uplynulým obdobím o viac ako 50%.

Preto cena a tým aj hodnota zlata dlhodobo rastú. Zlato si zachováva svoju hodnotu a to, čo ste si za jednu uncu zlata mohli kúpiť v minulosti, si budú môcť dopriať v budúcnosti aj vaše deti.

Ako si zachováva hodnotu unca zlata

Na začiatku nášho letopočtu ste si za 1 uncu zlata mohli kúpiť ručne šitú rímsku tógu. Dnes má toto množstvo zlata cenu vyše 1 200 dolárov. Za jeho hodnotu dnes kúpite 2 luxusné obleky.

Rímska tóga
Rok 0 nášho letopočtu
Hodnota jednej
unce zlata
Oblek na mieru
21. storočie

V Babylone si za 1 uncu zlata mohli kúpiť 350 bochníkov chleba. Dnes to môže byť v závislosti od typu chleba minimálne rovnaké množstvo.

350 bochníkov chleba
Rok 6 pred naším letopočtom
Babylon
Hodnota jednej
unce zlata
Minimálne 350 bochníkov chleba
Súčasnosť
Európska únia

Ako je to v prípade peňazí?

Hodnota peňazí v čase klesá, ide o infláciu. Znamená to, že ste si za 20 eur pred 5 rokmi mohli kúpiť v obchode viac ako teraz. Pozrite sa na jednoduché porovnanie.

1989
2005
2018

Zlato je akceptované na celom svete

Zlato má vysokú likviditu, preto ho môžete zameniť za peniaze kdekoľvek na svete.

U nás nájdete len svetovo uznávané mince Viedenských filharmonikov najvyššej kvality, ktoré ľahko speňažíte všade – v Európe, Amerike aj Ázii.

Zlato nakúpené u nás môžete predať aj priamo nám. Mince vykupujeme za férové ceny, ktoré sú vždy zverejnené v našom cenníku.

Najdôležitejšie výhody

 • Zlato je vysoko likvidné, takže ho rýchlo, vždy a všade ľahko speňažíte.
 • Zlato veľmi jednoducho prepravíte bez nežiadúcej pozornosti.
 • Je ľahko skladovateľné.
 • Máte v ňom anonymne uložený svoj majetok.
 • Ochráni vás v čase krízy alebo vojny, vtedy jeho hodnota výrazne rastie.

Hodnotu zlata neurčuje žiadna vláda

Zlatu neublíži žiadna menová reforma ani rozhodnutie vlády.

Takéto zásahy sa netýkajú len štátov južnej Ameriky alebo Afriky. Práve naopak. Za posledných 75 rokov vlády negatívne ovplyvnili aj úspory Slovákov. Dokonca hneď 4-krát.

V bezpečí neboli ani vklady obyvateľov členského štátu Európskej únie Cypru. Vedeli ste, že v roku 2013 boli vklady v krajine mimoriadne zdanené?

Toto riziko v prípade zlata neexistuje.

Niekoľko príkladov z minulosti

2013: Cyprus, Európska únia

Jednorazové zdanenie vkladov obyvateľov

V rámci ozdravného procesu na základe dohody s EÚ o finančnej pomoci po ťažkostiach, do ktorých sa dostal cyperský bankový sektor, jednorazovo zdanili bankové vklady.

1953: Československo

Menová reforma

Zavedenie novej menovej reformy, počas ktorej sa stiahli platidlá v hodnote 52,1 miliardy Kčs. Výmenný pomer hotovosti do 300 Kčs bol 5:1, vklady v bankách nad 50 tisíc boli menené pomerom 50:1. Dôsledkom bolo znehodnotenie úspor, prepadnutie termínovaných vkladov a pokles životnej úrovne.

1945: Československo

Zabavenie vkladov obyvateľov

Zásah štátu zredukoval vklady obyvateľov zo sumy 287,1 miliardy na 19 miliárd Kčs. Peniaze sa ľuďom vymieňali v pomere 1 : 1 za bankovky do výšky 500 Kčs. Peniaze každého obyvateľa, ktoré mal navyše, sa stali bezcennými papiermi.

Prečo veríme investičnému zlatu?

Zlato chráni pri turbulenciách na trhoch. V čase krízy, keď hodnoty klesajú, zlato rastie. Preto odporúčame aspoň 20 % úspor práve v zlate.

Za posledných 15 rokov vzrástla cena zlata o takmer 300%.

Vývoj ceny zlata a akciového indexu v rokoch 2000 – 2020

Prečo investovať u nás?

Nakupujeme zlato najvyššej kvality. Rýdzosť mincí z 24-karátového zlata je 999,9.
Investujete do mincí Viedenských filharmonikov, ktoré sú uznávané a ktoré môžete kedykoľvek predať.

Vieme pre Vás zabezpečiť predaj investičného fyzického vzácneho kovu a to v tehličkách a minciach, pre investorov s financiami (možnosť A):

Nakupujte pohodlne cez náš E-shop Zlatetehlicky.sk

Alebo vieme pre Vás zabezpečiť predaj investičného fyzického zlata v minciach, 1 uncovú zlatú mincu Wiener Philharmoniker, pre investorov s postupným splácaním (možnosť B) od 50€/mesačne, a to cez https://www.goldenoaktrust.sk/?affiliate=100022

 

Možnosť B, postupné financovanie zlatých mincí cez program na nákup 1 uncových mincí Wiener Philharmoniker

(žiadne zmluvy, stretnutia, všetko online, cez objednávkový formulár) priamo tu: https://www.goldenoaktrust.sk/?affiliate=100022

1 Uncová zlatá minca Wiener Philharmoniker, pre investorov s postupným splácaním od 50€/mesačne

Vyberte si zlatú budúcnosť

Vysokokvalitné celosvetovo uznávané zlaté mince Viedenskí Filharmonici

Zázemie medzinárodnej spoločnosti

Transparentné ceny

MÁM ZÁUJEM

Prečo investovať u nás?

Nakupujeme zlato najvyššej kvality. Rýdzosť mincí z 24-karátového zlata je 999,9.
Investujete do mincí Viedenských filharmonikov, ktoré sú uznávané a ktoré môžete kedykoľvek predať.

Okrem toho vám garantujeme:

Transparentné ceny

Ceny, za ktoré zlato u nás nakúpite a za ktoré ho od vás v prípade záujmu vykúpime, sú transparentné. Viažu sa na vývoj cien London Gold Fix. Cenu tak vždy poznáte.

Žiadne skryté poplatky

Našu spoluprácu nezaťažujeme žiadnymi skrytými poplatkami ani dodatočnými nákladmi, o ktorých by ste neboli informovaní v Kúpnej zmluve, vo Všeobecných obchodných podmienkach alebo v cenníku.

Bonus až 6 percent

Už pri založení účtu po zaplatení prvej investičnej platby vám rozdelíme do jednotlivých mincí bonus až 6 percent z ich hmotnosti. Nikdy tak nesporíte od nuly.

Zlato získavate okamžite

Nemusíte mať peniaze na nákup mince naraz, jednoducho sporíte mesačne podľa svojich možností od 25 €. Zakaždým, keď nasporíte na jednu mincu, pošleme vaše zlato bezpečne k vám domov.

Garancia spätného odkúpenia

Zlato, ktoré u nás nakúpite, od vás odkúpime. Nebudete tak mať starosti s hľadaním najvýhodnejšieho výkupu. Naše ceny sú výhodné a transparentné.

Bezplatný elektronický prístup

Svoju investíciu máte vďaka bezplatnému prístupu k svojmu účtu v zákazníckej zóne kedykoľvek pod kontrolou. Stačí vám počítač alebo smartfón s pripojením na internet.

Minca „Viedenskí filharmonici“

Investujte do najúspešnejšej európskej zlatej mince.
Návrhár:Thomas Pesendorfer
Priemer:37 mm
Materiál:Zlato Au 999,9
Hmotnosť:31,10 g / 1.00 oz

Minca „Viedenskí filharmonici“ je uncová zlatá minca – na trh bola uvedená už v roku 1989. Opakovane bola najpredávanejšou mincou na svete.

Mincu navrhol Thomas Pesendorfer, hlavný rytec rakúskej mincovne. Na rubovej strane je zobrazených osem hudobných nástrojov, na lícnej je píšťalový organ zo Zlatej sály Viedenského hudobného klubu.

Aká úspešná je táto minca? Ak by ste na seba naukladali všetky doteraz predané mince, ich výška by nielen prekonala najvyššiu horu sveta Mount Everest (8 848 m), ale by aj presiahla 15 000 metrov.

3 dôvody, prečo nakupovať uncové mince

Výhodná veľkosť

Nie sú ani malé, ani veľké, preto ich môžete jednoducho prenášať.

Ideálna cena

Nestoja niekoľko tisíc, takže si na mincu ľahko nasporíte.

Dajú sa ľahko predať

Sú veľmi obľúbené, celosvetovo uznávané a ľahko ich kedykoľvek v budúcnosti predáte.

Bonusová výhoda: Tieto mince sú ťažko napodobiteľné, preto máte vždy istotu, že držíte originál.

Ako funguje náš sporiaci program?

Od rozhodnutia k vášmu zlatu vedú štyri jednoduché kroky.

Stanovíte si svoj cieľ – počet zlatých mincí

Závisí len od vás, ako dlho budete sporiť. Na začiatku sa rozhodnete, aký počet mincí chcete získať. Záleží len na vašom rozhodnutí, či to bude 10 alebo 28. Ak viete, kedy budete prostriedky zo zlata potrebovať, vypočítame cieľový počet mincí podľa plánovaného času sporenia do zlata.

Do mincí sporíte priebežne, nemusíte čakať, kým si nasporíte, ani riešiť, či je cena práve výhodná. Vždy nakupujete za aktuálnu cenu na trhu, nižšiu aj vyššiu – využívate tak efekt priemerovania ceny.

Sporíte postupne – mesačne stačí 25 €

Cena zlata dlhodobo rastie. Nemusíte čakať s nákupom dovtedy, kým nasporíte celú sumu. My zlato pre vás nakupujeme priebežne tak, ako sa vám naň darí sporiť. Stačí tak aspoň 25 € mesačne ako váš mesačný vklad, za ktorý vám priebežne nakupujeme investičné zlato. Výška pravidelnej mesačnej platby závisí len od vás.

Nakupujete vždy podiel v jednouncovej minci, teda nie malé, cenovo nevýhodné zliatky. Každú vašu platbu do sporiaceho programu obratom premeníme na fyzické zlato. Výhodou je, že nevlastníte peniaze v sporiacom programe, ktoré strácajú hodnotu, ale hneď fyzické zlato.

Koľko zlata máte, vidíte vždy online

U nás vždy viete, koľko zlata sme pre vás nakúpili. Vo svojom účte v zákazníckej zóne jednoducho a prehľadne vidíte, kedy sme prijali váš vklad, kedy sme pre vás nakúpili zlato a koľko zlata v jednotlivých minciach už máte.

Vaše zlato patrí hneď vám, je oddelené od majetku spoločnosti Golden Oak Trust SE.

Mincu vám posielame, hneď ako na ňu nasporíte

Gramy zlata, ktoré pre vás nakupujeme, postupne dosiahnu hmotnosť jednej unce, teda 31,1 gramu zlata. Práve toľko váži jedna zlatá minca Viedenských filharmonikov. Hneď ako sa to stane, pošleme vám vašu mincu bezpečne domov. Svoje zlato tak máte kedykoľvek poruke.

Chcete investovať?

Zlato môžete nakúpiť hneď – jednoducho – online.
Príklad, ak budete sporiť 50€ mesačne po dobu 30 rokov, systém Vám vygeneruje:
Gratulujeme! Váš cieľ je 10 zlatých mincí. Po nasporení získate 311,0 g zlata
Aktuálna hodnota mincí: 18 325 €
Budúca očakávaná hodnota mincí: 118 280 €
Budúca očakávaná hodnota mincí je určená kvalifikovaným odhadom na základe vývoja cien zlata na medzinárodných trhoch v poslednom období, na jej výšku budú mať vplyv okolnosti, ktoré nie je možné v súčasnosti predvídať, preto ju nemožno považovať za prísľub ani záväzok zo strany predávajúceho.
Neváhajte. Stačí pár kliknutí a aj Vy si môžete sporiť na svoju zlatú budúcnosť.

  

priamo tu: https://www.goldenoaktrust.sk/?affiliate=100022

O nás

Spoločnosť Golden Oak Trust SE stojí na medzinárodných skúsenostiach odborníkov na investičné zlato. Náš tím tvoria dlhoroční skúsení obchodníci na trhu zlata, preto vieme klientom zabezpečiť výhodnejšie ceny pri nákupe aj predaji zlatých mincí. Nakupujeme len vysokokvalitný tovar, ktorý preverujeme, čím svojim klientom zabezpečujeme istotu vysokej likvidity ich zlatých úspor.

Golden Oak Trust SE s centrálou v Prahe v Českej republike má zastúpenie už v 9 krajinách Európy, medzi ktorými nechýba Česko, Nemecko alebo Španielsko. Spoločnosť prešla v roku 2018 rebrandingom. Sporiaci program Golden Oak Trust SE je preferovaný pre transparentné ceny, čo klientom zaručuje férový prístup. Zázemie medzinárodnej spoločnosti podliehajúcej pravidelným auditom zároveň prináša bezpečnosť investície.

Sme registrovaní na Puncovom úrade SR a sme zapísaní v zozname podnikateľov s drahými kovmi v SR pod registračným číslom 4709. Naša činnosť podlieha puncovej inšpekcii a kontrole nezávisleho audítora.

 

 

Predaj investičného fyzického vzácneho kovu a to v tehličkách a minciach, pre investorov s financiami (možnosť A):

Zlaté tehličky Argor Heraeus, Munze osterreich, Perth Mint a inégramáže: 1,5,10,20,50, 100, 250, 500, 1000

zlate tehličkyzlate tehličky 2zlate tehličky 3zlate tehličky 4

Zlaté mince: Viener Philharmoniker, Maple Leaf, American Eagle, Krugerrand, Kangaroo a inézlata mincazlata minca 2zlata minca 3zlata minca 4

Strieborné tehličky: 20gr. 50 gr., 100 gr., 500 gr, 1000grstrieborná tehličkastrieborná tehlička 2strieborná tehlička 3strieborná tehlička 4,

Strieborné mince: Maple Leaf, American Eagle, Arks Noah, a iné

str. mincastr. minca 2str. minca 3str. minca 4

Platina minca 1 oz. Maple Leaf

platina

Numizmatika, rôzne gramážemod. num.mod. num 2mod. num 3mod. num 4

Palladium minca 1 oz. Argor Heraeus, 10 oz. Argor Heraeus,

paladiumpaladium 2

Moderná Numizmatika, rôzne gramáže

numnum 3num2num 4

…aktuálne ceny na vyžiadanie.

 

O zlate…

 

Zlato (lat. aurum) je chemický prvok v Periodickej tabuľke prvkov, ktorý má značku Au a protónové číslo 79. Zlato je ušľachtilý žltý, stály a veľmi kujný kov známy už od staroveku. Je elektricky aj tepelne dobre vodivý. V prírode sa vyskytuje najmä v rýdzej forme.

Zlato je chemicky veľmi odolný kov. Špeciálny prípad predstavuje rozpúšťanie zlata v elementárnej ortuti. Už stredovekí alchymisti vedeli, že pri kontakte zlata s ortuťou veľmi ľahko vzniká zvláštny roztok zlata v ortuti – amalgám. Amalgám pritom zostáva kvapalný aj pri pomerne vysokých obsahoch zlata. Zahriatím amalgámu na teplotu nad 300 °C sa ortuť jednoducho odparí a zostane rýdze zlato.

 

Výskyt v prírode

 

Zlato je v zemskej kôre veľmi vzácnym prvkom. Priemerný obsah je iba 4 – 5 ppb (μg/kg). V horninách sa vďaka svojej inertnosti vyskytuje prakticky iba ako rýdzi kov. Kockový nerast vytvára pliešky a zrná uzavreté najčastejšie v kremennej výplni žíl. Kryštály nie sú hojné, často mikroskopicky rozptýlené v šedom žilnatom kremeni.

Vyskytuje sa rýdze alebo v zliatine so striebrom (elektrum). Po rozrušení žíl sa dostáva do náplavov odkiaľ sa ryžuje. Najbohatšie svetové náleziská sú v južnej Afrike, na Urale, v Austrálií; okruhliaky zlata (nugety, až kilogramové) v Kanade a na Sibíri. V Česku sú zlatonosné žily v stredných Čechách (napr. Jílové, Roudný), v Jeseníkoch (Zlaté Hory) a v okolí Kašperských hôr, na Slovensku pri Kremnici, ale aj v západnej časti Malých Karpát.

 

V súčasnosti sú ryžovateľné ložiská zlata už prakticky vyčerpané. Ťažia sa preto ložiská, kde je zlato veľmi jemne rozptýlené v hornine a kov sa z horniny získava hydrometalurgicky. Proces spočíva v jemnom namletí horniny, aby sa do kontaktu s roztokom mohla dostať väčšina prítomných mikroskopických zlatých zrniek. Namletá hornina sa potom lúhuje buď kyslým roztokom s vysokým obsahom chloridových iónov a oxidačným prostredím (napr. nasycovanie plynným chlórom alebo pridaním kyseliny dusičnej) alebo naopak roztokom alkalických kyanidov za prebublávania vzdušným kyslíkom. Z roztoku sa potom zlato získava redukciou, napr. prechodom elektrického prúdu – elektrochemicky, keď sa kovové zlato vylúči na zápornej elektróde – katóde. Redukciu je možno previesť aj chemicky pridaním vhodného redukčného činidla (hydrazin, kovový hliník a pod.).

 

Amalgamačný spôsob ťažby zlata z rúd sa používal v minulosti pre ťažbu z náplavou, v ktorých sa zlato nachádzalo vo forme väčších oddelených zrniek, ktoré sa však už ťažko získavali ryžovaním. Pre tento účel bola zlatonosná hornina kontaktovaná s kovovou elementárnou ortuťou. Vzniknutý amalgám zlata bol po oddelení horniny zvyčajne jednoducho pyrolyzovaný a ortuť bola odparená do atmosféry. V súčasnosti sa tento postup takmer nepoužíva a ak áno, je zlato z amalgámu získavané šetrnejším spôsobom bez kontaminácie atmosféry parami ortuti.

 

Využitie zlata

Zlato sa používa najmä na výrobu šperkov a to vo forme zliatin so striebrom, meďou, zinkom, paládiom či niklom). Samotné rýdze zlato je príliš mäkké a šperky z neho zhotovené by sa nehodili pre praktické použitie. Prímesi paládia a niklu navyše sfarbujú vzniknutú zliatinu – vzniká tak v súčasnosti dosť moderné biele zlato. Obsah zlata v klenotníckych zliatinách alebo rýdzosť sa vyjadruje v karátoch.

Aj veľmi tenký zlatý film na povrchu najušľachtilejšieho kovu ho dokáže účinne ochrániť pred koróziou. Okrem toho pozlacovanie zvyšuje hodnotu pokovaného predmetu, ako príklad môžu slúžiť rôzne športové a príležitostné medaily, pamätné mince, bižutéria,elektropriemysel a pod.

Vzhľadom k svojej vynikajúcej elektrickej vodivosti a inertnosti voči vplyvom prostredia sa veľmi často používa v mikroelektronike a počítačovom priemysle. Hlavným oborom využitia je tu predovšetkým zaistenie dlhodobej a bezproblémovej vodivosti dôležitých spojov v počítači (kontakty mikroprocesora a zbernice dát). Pre tieto účely sa príslušné kontaktné povrchy elektrolyticky pokrývajú tenkou zlatou vrstvou.

 

Zlato je už dlhý čas súčasťou väčšiny dentálnych zliatín, teda materiálov slúžiacich v zubnom lekárstve ako výplne zubov napadnutých zubným kazom alebo na konštrukciu mostíkov a iných aplikácií. Dôvodom je predovšetkým zdravotná nezávadnosť zlata, ktoré je natoľko chemicky inertné, že ani po mnohoročnom pôsobení pomerne agresívneho prostredia v ústnej dutine, nepodlieha korózii. Čisté zlato je však príliš mäkké a preto sa v aplikujú jeho zliatiny najmä s meďou, striebrom, paládiom, zinkom, cínom, antimónom, niekedy je súčasťou dentálnej zliatiny tiež indium, irídium, ródium alebo platina.

Dlhý čas zlato uložené v štátnych bankách slúžilo ako zlatý štandard, garantujúci hodnotu štátom vydávaného obeživa (peňazí). Po druhej svetovej vojne význam zlata ako devízy postupne klesal a túto funkciu celkom prestalo plniť v roku 1971. Pri obchodovaní so zlatom pre bankové účely býva zvykom označovať jeho hmotnosť v trójskych unciach, čo je stará hmotnostná jednotka s hmotnosťou 31,103 g.

Technické parametre zlata:

Symbol: AU
Atómové číslo: 79
Atómová váha: 196,96655
Hustota: 19.3 g/cm3
Bod tavenia: 1064.18 °C

Faktory, ktoré dnes môžu ovplyvniť cenu zlata:

 1. Reálne úrokové sadzby

Zlato zvyklo v minulosti výrazne rásť v prostredí nízkych a záporných reálnych úrokových sadzieb. Deflačný scenár preto predstavuje hrozbu kvôli nárastu reálnych úrokových sadzieb. Na druhej strane si dnes investori kladú otázku, ako vlády v budúcnosti znížia svoje extrémne rastúce zadĺženie. Inflácia dlhu a znehodnotenie meny je jedna z ciest. Pokles reálnych sadzieb by bol asi vyústením takejto politiky.

 

 1. Vývoj USD

Vývoj USD predstavuje pre vývoj ceny zlata v strednodobom horizonte veľmi podstatný faktor. Všeobecne platí, že pre cenu zlata je vhodnejšie prostredie slabého USD. Z toho vyplýva, že pre udržateľnosť aktuálneho ocenenia zlata by boli vhodné slabšie úrovne USD.

 

 1. Investičný rozmer zlata

Existuje predpoklad, že posledný nárast cien zlata sa dá vysvetliť prílevmi špekulatívneho kapitálu do špeciálnych investičných  indexovaných fondov na zlato ETF, ktoré sú kryté fyzicky zlatom. Za druhý polrok r.2008 sa uložilo do zlata cca 21 mld USD. Aktuálne má najväčší ETF SPDR nakúpené zlato v objeme  asi 1100ton, čo je viac ako rezervy Švajčiarskej národnej banky, ktorá je na piatom mieste podľa držby rezerv zlata spomedzi všetkých národných bánk. Po poslednej rally na akciových trhoch sa samozrejme prílevy kapitálu spomalili a ceny zlata sa súčasne mierne oslabili. Pre ďalší nárast cien zlata by mala byť preto nevyhnutná slabosť USD, nová slabosť akciových trhov, ktorá by vyprovokovala FED a US vládu k agresívnejšej expanzii monetárnej politiky, ktorá by mala viesť k oslabeniu USD v dôsledku narastajúcej ponuky peňazí a prehlbujúceho sa štátneho dlhu a schodku štátneho rozpočtu v USA.

 

 1. Ekonomický rast

Hlavné riziko pre vývoj cien zlata z krátkodobého horizontu je ozdravenie zdecimovaných úrovní svetovej priemyselnej produkcie a obnovenie dôvery vo všeobecné ozdravenie ekonomiky, ktoré by implikovali pokles rizikovej averzie.

 

Postup Objednávky:

Kúpa tovaru zákazníkom:

1. Vyberte si tovar z našej ponuky.

2. Vyplňte povinné údaje, nezabudnite dať do poznámky:  Foxt

3. Odoslané údaje sú záväzné!

4. Po odoslaní riadne vyplnených údajov do 48 hodín musia byť minimálne 90% z aktuálnej ceny tovaru pripísané peňažné prostriedky na účte predávajúceho.

5. Po pripísaní 90% peňažných prostriedkov Vás budeme kontaktovať a informovať o aktuálnej cene objednaného tovaru, ak budete cenu akceptovať, pošleme Vám predfaktúru s doplatkom do 100% fixovanej ceny. Ak cenu nebudete akceptovať, môžete si cenu tovaru fixovať neskôr.

6. Doplatok do 100% fixovanej ceny je potrebné uhradiť do 48 hodín.

7. Štandardne dodacia lehota tovaru je do 30 dní.

Predaj tovaru zákazníkom:

 1. Prevzatie tovaru od zákazníka osobne (obchodným zástupcom) alebo poštou.
 2. Overenie pravosti tovaru našim dodávateľom.
 3. Po potvrdení pravosti Vám oznámime aktuálnu cenu tovaru, ak budete súhlasiť zafixujeme Vám cenu alebo si cenu môžete fixovať neskôr.
 4. Do 7 pracovných dní Vám zašleme peňažné prostriedky na Vami uvedený účet.

Objednávky prijímame non-stop prostredníctvom emailu alebo telefonicky v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 16:30. Odoslanie tovaru až po úplnom zaplatení.

 

Nakupujte pohodlne cez náš E-shop

Zlatetehlicky.sk

© 2024 foxt.sk