Úvery

Spoločnosť Foxt Vám bezplatne sprostredkuje úver vo všetkých bankách na slovenskom trhu. Bonitnejším klientom investujúcim cez stavby nehnuteľností a developerske projekty to môže byť úver so zvýhodnenou úrokovou sadzbou. Profesionalita a diskrétnosť sú u nás samozrejmosťou. Návrh investície, s možnosťou jej financovania aj cez výhodný úver Vám namodelujeme do 24 hodín. Krytie úveru je možné záložným právom k nehnuteľnosti alebo cenným papierom, ktoré môžu svojím krátkodobým zhodnotením výrazne skrátiť dobu splácania úveru.

Hypotéka

je dlhodobý zabezpečený účelový úver. Využíva sa na splnenie potreby človeka bývať vo vlastnom dome či byte.

Spotrebný úver

je strednodobý úver, zväčša nezabezpečený a bezúčelový úver. Obvykle už z názvu produktu vyplýva na čo sa najčastejšie využíva: napr. Úver na auto, Úver na čokoľvek, Úver na bývanie, Spotrebák.

Čítať viac

Úver so štátnym príspevkom

Refinanc úveru je vyplatenie existujúceho dlhu na aktuálnom úvere novým úverom. Ide teda o výmenu starého a nevýhodného úveru za nový úver, ktorý je výhodnejší.

Čítať viac

Konsolidácia

Spojenie úverov

Konsolidácia úverov je spojenie viacerých úverov trebárs z kreditiek, kontokorentných účtov, spotrebných úverov či hypoték do jedného úveru s výrazne výhodnejšími podmienkami. Výsledok je splátka nižšia ako súčet aktuálnych splátok.

Čítať viac

Refinancovanie úveru

Prenesenie nevýhodného úveru

Refinanc úveru je vyplatenie existujúceho dlhu na aktuálnom úvere novým úverom. Ide teda o výmenu starého a nevýhodného úveru za nový úver, ktorý je výhodnejší.

Čítať viac

Máte v tom chaos?

Ponúkame profesionálnu pomoc pri výbere úveru, banky alebo tipy, rady a triky ako ušetriť pri obstaraní bývania

Napíšte nám
Dotazník:

Dotazník úvery

Kontaktujte profesionálov s dlhoročnou praxou, vyplňte dotazník a pošlite mail na info@foxt.sk

Spojenie úverov – KONSOLIDÁCIA

Konsolidácia úverov je spojenie viacerých úverov trebárs z kreditiek, kontokorentných účtov, spotrebných úverov či hypoték do jedného úveru s výrazne výhodnejšími podmienkami. Výsledok je splátka nižšia ako súčet aktuálnych splátok.
Nižšie splátky dávajú priestor na mimoriadne splátky, ktoré výrazne skrátia dobu splácania. Konsolidáciou úverov si klient zvýši bonitu v banke.

Hypotéka

je dlhodobý zabezpečený účelový úver. Využíva sa na splnenie potreby človeka bývať vo vlastnom dome či byte. V porovnaní s inými úvermi je najlacnejší a navyše za určitých podmienok môže byť dotovaný štátom. No zároveň sa radí k najzložitejším úverovým produktom a radový človek zväčša potrebuje s hypotékou pomôcť a pokiaľ nechce celú problematiku nanovo naštudovať a obehať všetky banky s ponukami, nechať si poradiť od skúsených profesionálov.

Spotrebný úver

je strednodobý úver, zväčša nezabezpečený a bezúčelový úver. Obvykle už z názvu produktu vyplýva na čo sa najčastejšie využíva: napr. Úver na auto, Úver na čokoľvek, Úver na bývanie, Spotrebák. Jeho výhodou oproti hypotéke je jednoduchšie vybavenie a nižšie kritéria na vybavenie.

Doba splatnosti je 1 až 8 rokov.
Účel obvykle nie je nutné dokladať. Účelom môže byť spotrebný tovar alebo aj služby ako napr. TV, PC, svadba, servis …
Zabezpečenie spotrebného úveru – veriteľ nevyžaduje záložné právo k nehnuteľnosti, ale v závislosti od okolností môže vyžadovať ručiteľa úveru.

Vybrať správny spotrebný úver nie je jednoduché. Ponúkame Vám porovnanie na základe jedného z najdôležitejších parametrov čo je úrok. Úver s najnižším úrokom však nemusí byť úver ten najlepší na trhu, nemusí mať najnižšie splátky či cenu úveru, poplatky či RPMN. Komplexnosť zhodnotenia je zložitá a závislá od mnohých parametrov, dokonca aj Vašich cieľov. Preto odporúčame pred definitívnou voľbou poradiť sa s nezávislím profesionálom, ktorému je jedno do ktorej finančnej inštitúcie pôjdete a predloží Vám ponuku viacerých veriteľov a napovie na ktorého by sa obrátil on (v prípade Vašej situácie). Nech sa rozhodnete akokoľvek bude hájiť Vaše záujmy. Ak sami vkročíte do konkrétnej banky za ,,úverovým špecialistom,, , každý Vám bude tvrdiť, že práve ich produkt je najlepší, ktorý pozná. Pretože detailne pozná len ten svoj.

Refinancovanie (prenesenie) úveru

Refinanc úveru je vyplatenie existujúceho dlhu na aktuálnom úvere novým úverom. Ide teda o výmenu starého a nevýhodného úveru za nový úver, ktorý je výhodnejší.
Ak ste hypotéku podpísali na napr. 30 rokov, neznamená to, že 30 rokov musíte zostať uväznený podmienkami jednej banky. Pri podpísaní hypotéky ste si pravdepodobne zvolili fixné obdobie, v ktorom sú akékoľvek zmeny spoplatnené. Bezplatné zmeny je možné robiť v období konca fixácie. Čiastočné splatenie úveru z nasporených peňazí je jednou z rozumných variant, nad ktorým treba rozmýšľať s časovým predstihom. Prípadne vyplatenie celého úveru alebo zmena fixácie je v deň konca fixácie tiež bez poplatkov. Pri výrazne nevýhodnejšom starom úvere je prechod do novej banky rozumným riešením kedykoľvek, aj na úkor poplatku.

Banka Vám na konci fixovaného obdobia ponúkne novú úrokovú sadzbu, ktorú buď  prijmete alebo sa rozhodnete zmeniť banku. V tejto dobe máte možnosť vybaviť si nový úver a tým vyplatiť aktuálny dlh na existujúcom úvere (hypotéke). Jednoducho povedané rovnaký dlh budete splácať inej banke, ku ktorej prejdete, ale za výhodnejších podmienok – skrátite si dobu splácania alebo znížite splátku alebo oboje v miernejšej podobe.

Výhody pri refinancovaní (v závislosti od situácie):

  • bez potreby znaleckého posudku
  • bez preukazovania príjmu
  • čerpanie aj vyššej čiastky ako je potrebné ku splateniu úveru
  • bez poplatku banke za nový úver
  • znížená úroková sadzba
  • kratšia doba splácania

Spolupracujeme s týmito bankami

csob-logo
tatrabanka-logo
unicredit-logo
sberbank-logo
otp-logo
vub-logo
mbank-logo
slovenska-sporitelna-logo
oberbank-logo
© 2024 foxt.sk